Fidżi, miejsce dla aktywnych – Surfing

Lubisz sporty ekstremalne? Jeśli tak, to dla Ciebie z pewnością każda pora jest dobra na to, aby coś porobić. Nie musi to być koniecznie skok ze spadochronem, ale nawet jazda na desce czy rolkach, może się zamienić w ciekawe przeżycia, jeśli będziemy to robić w wyjątkowy sposób.

Al. nie zawsze jest na to czas. Będąc w szkole, mieliśmy do pracy jedynie zadania domowe i później byliśmy wolni. W takich czasach, można było do późnego wieczoru popisywać się i ustanawiać nowe rekordy w jeździe na rowerze, desce itp. w czasie lata, można także było pływać w jeziorach z kolegami i nurkować, a także wyławiać różne rzeczy z dna na czas. Był to nie tylko świetna zabawa, ale także i trening. Jednak z czasem, nie mamy tyle czasu oraz coraz bardziej się nam nie chce nic robić. Kiedy idziemy na studia to zabawa ogranicza się do imprez, a później zaczyna się praca. Kiedy już zaczniemy pracować, to kompletnie się nam nie chce podnieść z kanapy po skończonym etacie, a co dopiero biegać po podwórku. Wszyscy koledzy zdążyli także podrosnąć i wyprowadzić się z Twojej okolicy. A może czas coś zmienić w swoim życiu?

Fale i palmy

Z pewnością słyszałeś o surfingu. Nie jeden marzy, aby tego spróbować i przy okazji wrócić całym na plaże. Nie wszyscy jednak mają na tyle odwagi, aby to zrobić. A co jeśli udałoby Ci się skrzyknąć stara ekipę i wybrać się na Fidżi? Jest to doskonałe miejsce na surfing. Pamiętaj tylko, że musisz się tam, wybrać w odpowiednich miesiącach, ponieważ jeśli ocean jest spokojny i nie ma fal to nici z surfingu. Najlepsza pora to miesiące zimowe, ponieważ wtedy fale są największe, znajdziemy dość dużo miejsc, gdzie fale są naprawdę pokaźne i mogą zaskoczyć nie jednego. Jest to doskonałe miejsce zarówno dla zawodowców, jak i dla amatorów, którzy szukają mocnych wrażeń. Na wyspach możemy wynająć nauczyciela, który udzieli nam lekcji surfingu, więc nawet, jeśli nie będziemy umieć, to bardzo szybko wszystko pojmiemy.  Co najciekawsze na Fidżi odbywają się Mistrzostwa świata ASP. Jak widać fal fascynują nie tylko tych, którzy przyjechali do tego kraju, jako turyści na zwiedzanie, ale także tych, którzy są profesjonalnymi serwerami. Możemy tam spotkać fale o wysokości 10 metrów. Na takie atrakcje porywają się jednak CI najlepsi i najodważniejsi. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z surfingiem, startują od łapania mniejszych fal. Jeśli tylko masz ochotę na trochę szaleństwa i stawiania czoła oceanowi to zaczynaj się pakować i ruszaj w podróż. 

Zobacz również