Kiedy jechać na Fidżi?

Planujesz odpoczynek? Jeśli tak, to z pewnością będzie to kolejny wyjazd na wieś, gdzie dzieci się wynudzą i wszyscy wrócą pogryzieni przez komary oraz z mnóstwem bąbli po pokrzywach, na które natknęliście się podczas spaceru. Nie każdy wyjazd na wieś wygląda kolorowo. Jeśli mieszkasz w mieście, to nie jesteś przyzwyczajona do odległości od sklepów, a także braku niektórych produktów. Największym jednak utrapieniem są owady, których w mieście w ogóle praktycznie nie ma, a z racji, że nie mamy z nimi styczności, to są one dla nas koszmarem, kiedy okazuje się, że poza miastem są ich tysiące.

Gdzie, więc jechać skoro wieś jest dla nas przerażająca, a dzieci są niezadowolone z takich wyjazdów? Rejony polski raczej odpadają, ponieważ zdążyliście już wszystko zwiedzić przez kilka lat. Dlatego, najlepszym wyjściem, będzie podróż nieco dłuższa, czyli ciepłe kraje np. Fidżi. Dlaczego akurat tam? Ponieważ jest to piękne miejsce, które kojarzy się z rajem. Wszędzie dokoła są białe plaże i lazurowy ocean, a brzegiem ciągną się łańcuchy palm.

Różnice pogodowe

Jeśli zamierzamy szukać przelotów, to najlepiej skupić się na tych tanich liniach, szczególnie, jeśli zamierzamy jechać z dziećmi, gdyż może nam to trochę budżet nagiąć. Jednak z rezerwacją trzeba poczekać. Dlaczego? Ponieważ musimy wiedzieć, kiedy najlepiej się wybrać w taką podróż. Jeżeli się zdecydujemy na miesiące, w których jest pora deszczowa, to na nurkowanie nie mamy, co liczyć, ponieważ fal są wtedy zbyt duże. Jest to idealny czas dla tych, którzy lubią surfing, ale kąpanie się z małymi dziećmi w oceanie w takiej porę, nie jest najlepsza rozrywką, gdyż prądy mogą bardzo szybko porwać.  Kiedy więc jechać? Najlepiej w miesiącach od maja do października. Wtedy właśnie jest tam gorąco i parnie, czyli doskonale jak na wspólne, rodzinne wakacje i kąpiele w oceanie.

Oprócz tego, możemy także nurkować i podziwiać piękne rafy koralowe, które zachwycą nas kolorami i różnorodnością. Możemy także podziwiać żółwie i delfiny. Wyspa zachęca nas do podziwiania przepięknej przyrody oraz mnogości zwierząt i ptaków. Bardzo ciekawe jest także zwiedzanie lasów deszczowych, które wyglądają jak rodem z „władcy pierścienia”. Nie możemy także zapomnieć o spróbowaniu egzotycznej kuchni jak i napiciu się orzeźwiającego koktajlu w kokosie. Zastaniemy tam nie tylko świetne jedzenie, ale także świeże owoce, które zaskoczą Cię smakiem i tym jak bardzo są lepsze od tych, które spotykasz w sklepach, sprowadzone z egzotycznych krajów. 

Zobacz również