Co warto zabrać ze sobą na Fidżi?

Wybierasz się na wakacje? Nie jest łatwo zaleźć wymarzone miejsce, które nie tylko zadowoli wasze dzieciaki, ale także was. Najlepsze są oczywiście wczasy w ciepłych krajach. Jednak mamy tego zbyt duży wybór, a każde miejsce jest piękniejsze od drugiego i wygląda jak raj na ziemi. Ale musimy się zdecydować tylko na jedno państwo, ponieważ nie ma, kiedy jeździć na kilka jednocześnie. Zresztą, kosztowałoby to niebagatelne kwoty, które pochłonęłyby nasz budżet wakacyjny i jak byśmy zapłacili za bilet, to okazałoby się, że nie mamy, czym zapłacić za hotel czy lekcje nurkowania.

Wybierając się do ciepłych krajów, nie bierzemy pod uwagę braku morza, w którym moglibyśmy się wykąpać i plaży, na której odpoczniemy i się poopalamy. Dlatego, najlepszym wyborem będzie wyspa, ponieważ mamy dokoła piękne plaże, a także morze lub ocean.  Jest to bardzo ważne, ponieważ zamierzamy się wybrać gdzieś gdzie jest gorąco a więc dobrze zębny można było się ochłodzić.

Piękno Fidżi

Bardzo ciekawym miejscem i atrakcyjnym turystycznie jest Fidżi. Znajdziemy tam nie tylko cudownie białe plaże, ale także ocean, pełen raf koralowych. Jest to państwo, które składa się wyłącznie z wysp. Ma bardzo ciekawą zarówno przyrodę jak i kulturę. Możemy tam nurkować z płaszczkami, surfować oraz wyruszyć w góry. Znajdziemy tam również mnóstwo ciekawych gatunków zwierząt, które są wielobarwne i wydają niesamowite dźwięki, których nie usłyszysz w żadnym zoo. Możesz podziwiać lasy deszczowe, które zachwycają dziką przyrodą oraz niesamowitą zielenią.

Możemy także przy pomocy przewodnika, poznać ciekawą historie plemion, żyjących na Fidżi, a także zwiedzić dawne wioski, które były zamieszkiwane przez ludy, znane z kanibalizmy w bardzo odległych czasach. Nie mamy się jednak, czego obawiać, ponieważ dzisiaj, mieszkańcy wysp są bardzo przyjaźni i nie zjadają turystów.

Niezbędny bagaż

W zależności od tego, na która wyspę się wybierasz, musisz wziąć te same rzeczy. Nie ma znaczenia czy jest ona oddalona bardziej czy, mniej od reszty, ponieważ klimat panuje ten sam. Jest jednak coś, co ma wpływa na to, co znajdzie się w naszej walizce. Jest to pogoda uzależniona od pory roku. W ciepłych krajach odróżniamy je dwie: suchą i deszczową. W każdym kraju może ona przebiegać inaczej. Niekiedy jest tak, że w niektórych państwach cały czas pada deszcz i wtedy nie nadaje się ono do zwiedzania. Jednak na Fidżi jest inaczej, gdyż tam, te dwie pory, praktycznie się od siebie nie różnią. Jednak wybierając się na wyspy podczas pory deszczowej, należy zabrać ze sobą płaszcz i nieprzemakalne buty, zaś w przypadku suchej, niezbędny będzie ręcznik, klapki i przede wszystkim - strój kąpielowy. Nie zapominaj także o aparacie fotograficznym lub kamerze, na których uwiecznisz piękno tego kraju. 

Zobacz również