Nurkowanie na Fidżi

Pracujesz, jako nauczyciel w szkole? Jak wiadomo, taka praca do łatwych nie należy i wymaga mnóstwa cierpliwości do dzieci, a tą cechę nie każdy posiada. Mimo iż, zawód ten jest dość stresujący i niekiedy bardzo czasochłonny, to ma on bardzo dużą zaletę, mowa tu oczywiście o wakacjach. Dzięki nim, możemy spokojnie na miesiąc wyjechać tam gdzie chcemy i nie musimy się martwić, że szef się będzie denerwował czy też, że stracimy pracę. Najlepsze jest to, że zawsze wiemy, kiedy przypadnie nam urlop, ponieważ jest to zawsze ta sama pora. Bardzo korzystne jest także to, że wolne przypada w miesiącu, kiedy jest na dworze upał, a więc nie musimy się martwić o to, że najlepszą część roku przesiedzimy w pracy.

Lubisz jeździć na wakacje gdzie indziej niż w góry czy nad polskie morze, które nie jest zbyt ciepłe i nie znajdziesz tam rafy koralowej ani delfinów. Jeśli marzy Ci się wyjazd do ciepłych krajów, to musisz pamiętać o tym, że wtedy, kiedy Ty masz urlop, to tam jest pora deszczowa. Jednak w każdym kraju, a nawet w różnych częściach jednego państwa, może ona przebiegać bardzo różnie. Najlepiej, więc jest wybrać Fidżi, ponieważ tam, cały rok jest słońce i ciepło, a pora mokra jest mało zauważalna i deszcz nie jest tam częsty jak np. w przypadku Kostaryki.

Przelot i bagaż

W przypadku, kiedy nie chcemy przepłacać za lot, musimy poszukiwać tanich linii lotniczych. Jest to bardzo dobry sposób na tanie wakacje. Jest jednak pewien minus, który dla niektórych może stanowić dużą przeszkodę. Mowa tu oczywiście o bagażu, który w przypadku tanich lotów jest zazwyczaj bardzo ograniczony. Dlatego, musimy zabrać tylko te rzeczy, które są niezbędne. Nie chodzi tu oczywiście o suszarkę, prostownice, lokówkę, laptop oraz inne rzeczy, bez których damy radę przeżyć przez te dwa tygodnie, ale o cuchy, paszporty, ręczniki.

Dla fanów rafy koralowej

Jeśli lubisz nurkowanie, to Fidżi będzie dla Ciebie idealnym miejscem. Zapewne słyszałeś o sławnej i pięknej rafie w Australii. Według podróżników, znacznie ciekawsza i pełna barw jest ta, która znajduje się właśnie na Fidżi. Można tam pływać z płaszczkami oraz podziwiać wielobarwne rybki. Jest to doskonała okazja zarówno dla doświadczonych nurków jak dla tych, którzy jeszcze nigdy nie mieli okazji nurkować. Emocje i zadowolenie gwarantowane, nie tylko pod względem atrakcji, ale także doskonałego jedzenia z kuchni egzotycznej.

Zobacz również