Wyspa Waya

Chciałbyś w końcu odpocząć od hałasu miasta, spalin i ciągłego tłumu? Jeśli tak, to powinieneś zrobić sobie porządny urlop, który powoli Ci na relaks oraz odświeżenie ciała i ducha. To może wyjazd na wieś? Oczywiście, jest to całkiem dobry pomysł. Jeśli mamy domek na wsi za miastem, to możemy zrobić sobie wolny weekend i pojechać wraz z przyjaciółmi i zrobić grilla, poszaleć i posłuchać muzyki. Jednak nie każdy ma taką możliwość, ponieważ nie zawsze mamy taki domek, w którym możemy się zarówno pobawić jak i odpocząć.

Z pewnością, znajdziemy także możliwość wynajęcia takiego domku, ale wtedy trzeba być grzecznym i uważać, żeby czegoś nie zniszczyć, ponieważ będziemy musieli pokryć wszelkie szkody. Co gorsza, ceny takiego wynajmu nie są zbyt zachęcające i mogą nieźle uszczypnąć nasz budżet. Dlatego, lepszym rozwiązaniem na urlop jest podróż do ciepłych krajów. Oczywiście na to tez potrzebujemy sporo pieniędzy, ale niekiedy taniej wychodzi wyjechać z kraju na wakacje niż ograniczyć się do polski.

Tania podróż

Oczywiście, jeśli chcemy się dostać do takich ciepłych krajów, to nie zrobimy tego samochodem, ponieważ nie ma takiej możliwości, ani też, nie promem, ponieważ zeszłoby zbyt długo. Dlatego, najkorzystniej jest lecieć samolotem. Jest to nie tylko najbezpieczniejszy sposób transportu, ale także najszybszy. Jednak nie zawsze należy do tanich. My jednak możemy znaleźć tanie linie, które niekiedy proponują bardzo korzystne ceny. W przypadku, kiedy chcemy lecieć np. do jakiegoś „raju na ziemi”, czyli Fidżi, to musimy non stop kontrolować sytuację na witrynach przewoźników.

Aby nie siedzieć cały czas z nosem w komputerze, znacznie lepiej będzie znalezienie aplikacji, która będzie nam pokazywać najlepsze oferty oraz promocje, jakie proponują linie lotnicze. Bardzo dużo informacji, znajdziemy także na mediach społecznościowych.

Raj na ziemi

Fidżi jest świetnym miejscem na urlop ze względu na klimat, jaki tam panuje. Składa się z 333 wysp oraz atoli. Piękne turkusowe wody, świetny klimat oraz zachwycająca rafa koralowa zachęca do przyjazdu i relaksu. Wyspa Waya jest jedną z atrakcji na Fidżi. Jej nazwa pochodzi od słowa relaks, a więc nie trzeba nic tłumaczyć. Tereny wyspy są górzyste. Miejsce doskonale nada się do trekkingów po lasach tropikalnych, a wchodząc na szczyty skał, możemy podziwiać widok na resztę wysp. Plaża jest tu długa na kilometr, więc miejsca na leżakowanie też nie braknie, a wieczorami można podziwiać Taniec Ognia oraz ceremonię Kavy. 

Zobacz również