Zatoka Likuliku

Chcesz się gdzieś wyrwać z rodziną? Nie jest to jednak łatwe, ponieważ jeśli dzieci są małe, to może być problem podczas podróży, szczególnie samochodem, kiedy robi się niedobrze i ma się mdłości. Najlepszym, więc wyjściem jest wyjazd gdzieś blisko, gdzie nie trzeba długo jechać. Może na wieś? Jeśli masz rodzinę w takim miejscu, to zapewne bez problemu Cię przyjmą. Gorzej, jeśli jest to taka prawdziwa wieś, gdzie wstaje się o 5 rano, żeby nakarmić stado zwierząt i przez cały dzień się pracuje. Jeśli zamierzasz odpocząć, to takie miejsce odpada. Istnieje niekiedy możliwość wynajęciu małego domku. Nie ma tam jednak za wiele atrakcji, więc dzieci będą się nudzić, a jeśli nawet nie, to będziemy musieli mieć je cały czas na oku z powodu lasów i pól dookoła.

Najlepiej byłoby wyjechać do ciepłych krajów. W takim jednak przypadku, swoje pociech pasuje zostawić u dziadków, którzy się nimi zaopiekują. Podróż dla malców, może być zbyt męcząca oraz długa, ponieważ trwa ona zazwyczaj kilka godzin do kilkunastu godzin wraz z przesiadkami.

Tanie podróżowanie

Jeśli za cel podróży wybrałeś sobie Fidżi, to musisz się tam oczywiście dostać. Najlepiej byłoby znaleźć korzystną ofertę, która pozwoli na dostanie się do tego państwa oraz wylot z niego. Promocji i okazji należy szukać na stronach linii lotniczych. Aby nie śledzić cały czas każdej z linii, najlepiej jest mieć na telefonie aplikację, która nam będzie przedstawiać najbardziej korzystne oferty lotów.

W przypadku podróżny na Fidżi nie potrzebujemy dużych nakładów finansowych, ponieważ nie jest tam bardzo drogo. Wszystko zależy od regionu. Jeśli chodzi o wizy, to na urlop nie są nam one potrzebne, ponieważ można wjechać tam bez problemu i nawet nie musimy uiszczać opłaty. Trzeba jednak okazać bilet powrotny. Dlatego, decydując się na taki wyjazd, musimy mieć bilet lotniczy w dwie strony.

Lazurowe plaże

Jeśli będziecie na Fidżi, to nie można zapomnieć o odwiedzeniu zatoki Likuliku. Znajdziemy tam przepiękną wysepkę Waya. Posiada ona cudowne białe plaże, a także łańcuchy wiecznie zielonych palm kokosowych. Jeśli lubisz rafy koralowe to ta zatoka pozwoli Ci poznać piękne kolory i różnorodność morskiego świata. Masz tam możliwość nurkowania oraz podziwiania kolorowych raf. Zarówno urocze żółwie jak i różnokolorowe rybki wprowadzą Cię w zachwyt i sprawią, że nie będzie ochoty na powrót na powierzchnię. Jest to miejsce idealne nie tylko dla nurków doświadczonych, ale także dla amatorów. 

Zobacz również