WYSEPKA NANUYA BALAVU

Chcesz znaleźć miejsce, w którym możesz odpocząć? Będąc studentem nie jest to łatwe. Zawsze jednak możesz wyjechać na wieś. Jest to nie tyko tani wyjazd, ale także zdrowotny. Niestety, nie każdy ma taka możliwość, a jeśli jego rodzina mieszka na wsi, to nie jest to domek w górach pomiędzy lasami, ale konkretne gospodarstwo, na którym jest mnóstwo pracy i obowiązków. W takim przypadku, odpoczynek nie wchodzi w grę.

Przed sesją czy też już samym licencjatem, nie mamy zwykle czasu na relaks, ponieważ cały wolny czas pochłania nauka i uczelnia.  Nie w przypadku każdego studenta tak się dzieje, gdyż są tacy, których zaliczenie mało obchodzi i wolą raczej udać się na imprezę niż siedzieć przy książkach. Tacy jednak nie potrzebują urlopu. Kiedy już uda Ci się zaliczyć licencjat na 5 to jest doskonałą okazja na wyjazd w jakieś piękne miejsce. Ale gdzie wyjechać? Nad Morze Bałtyckie może to być zbyt droga inwestycja szczególnie w sytuacji, kiedy mieszkamy po drugiej stronie polski. W takim razie, trzeba by było wybrać się ze znajomymi, bo wtedy wyszłoby nam taniej. Jest jednak pewien minus naszego morza – nigdy nie wiadomo, jaka będzie pogoda. Może się okazać, że przyjedziecie na tydzień i przesiedzicie cały czas w hotelu, bo następnego dnia zacznie padać deszcz.

Tropiki i relaks

Dlatego, najlepszym, wyjściem jest lot do ciepłych krajów. Nie jest to wyjście dla każdego, ponieważ osoby, które nie lubią długiego latania będą musiały zrezygnować. W przypadku, kiedy zdecydujesz się na Fidżi, musisz wziąć pod uwagę dość długą, kilkugodzinną podróż. Niekiedy, konieczna będzie przesiadka, gdyż nie zawsze znajdziemy loty bezpośrednie.

Aby podróż wyniosła nas lepiej cenowo niż podróż po Polsce, należy szukać tanich linii lotniczych, które często oferują okazje. Może się nieraz okazać, że na drugi koniec półkuli polecisz za półdarmo. Warto, więc śledzić wszelkie promocje, ponieważ dzięki nim możemy odbyć podróż życia nie ponosząc potężnych kosztów za lot.

Biały piasek i cudowna kuchnia

Doskonałym miejscem na relaks jest Wyspa Nanuya Balavu. Jest ona pełna pięknych, białych, idyllicznych plaż, które kojarzą nam się z filmami o surfowaniu po oceanie. Co więcej, nie będzie nam doskwierał tam głód, ponieważ znajdziemy doskonalą kuchnię, która oferuje nam koktajle orzeźwiające w upalne dni oraz przepyszne dania egzotyczne. W przypadku, kiedy będzie doskwierać nam upał, to świetnym pomysłem jest pływanie z płaszczkami i podziwianie rafy koralowej podczas nurkowania.

Zobacz również