Taveuni – wyspa wulkaniczna

Chcesz się wyrwać na wakacje? Jeśli długo pracujesz każdego dnia, to z pewnością jesteś ciągle zmęczony. Nawet, jeśli się wysypiasz to perspektywa ponownego wstawania rani i znowu biegnięcia do pracy na pewno Cię przytłacza. Co to oznacza? Oczywiście, że potrzebujesz relaksu. Nie chodzi tu o to, aby położyć się przed telewizorem z piwem w ręku i chipsami, ale naprawdę oddać się chwili zapomnienia.

Możemy zdecydować się na gorącą kąpiel, ale może się to skończyć utonięciem w wannie szczególnie, jeśli będziemy zmęczeni. Potrzebujemy, więc urlopu w pracy. Nie jest to zwykle łatwe, gdyż nie zawsze dostaniemy wtedy, kiedy chcemy i może się skończyć tak, że nasz przypadnie akurat wtedy, kiedy pogoda dopisywać nie będzie. W takim przypadku, z żadnych wycieczek w góry czy nawet nad morze nic nie będzie. Niestety, podróże tego typu, którym towarzyszy deszcz nie są zbyt przyjemnie wspominane i jedynie, co powodują to zły humor i świadomość zmarnowanego czasu zamiast uśmiechu na twarzy. Dlatego, najlepiej jest wyjechać do ciepłych krajów. Tam, bez względu na to, o jakiej porze roku pojedziemy, będzie pięknie i słonecznie.

Relaks w tropikach

Skoro już wiemy, że chcemy wyjechać gdzieś gdzie jest ciepło, to musimy się zastanowić gdzie. Jeśli chcemy leżakować na pięknych plażach i pływać w lazurowym oceanie to potrzebujemy miejsca rodem z pocztówki wakacyjnej. Gdzie takie znajdźmy? Kłania nam się Fidżi. Jet to cudowne państwo składające się z 333 wysp. Zachwycają one nieziemskimi plażami i łańcuchami palm kokosowych. Możemy tam podziwiać piękną przyrodę oraz pływać w oceanie z płaszczakami.

Ale co z przelotem? Z pewności trzeba na niego nie małą kwotę. Jednak nie musi taki być. Jeśli potrafisz dobrze szukać, to może się okazać, że znajdziesz tak śmiesznie tani lot, że będziesz się zastanawiał czy to oby czasem nie żart. Jednak nie ma się, co obawiać, ponieważ niekiedy zdarza się taka okazja. Jest jednak jednak wada takiego lotu – za dużo ze sobą nie zabierzesz. Zwykle bagaż jest bardzo ograniczony, więc będziesz mógł wziąć tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Jeśli jedziesz w czasie, kiedy panuje na Fidżi pora sucha, to możesz wziąć tylko kilka par koszulek i spodenek, a do tego kapelusz, ręcznik i buty orz przybory toaletowe. Nie musisz się martwic o wizę, ponieważ nie jest ona konieczna. Żeby jednak zostać wpuszczonym do tego państwa, musisz mieć ważny paszport jeszcze, co najmniej 6 miesięcy.

Będąc na Fidżi, warto zajrzeć także na wyspę wulkaniczną Taveuni. Jest ona trzecia wyspa pod względem wielkości na Fidżi i uważana jest za jedną z najpiękniejszych. Leży ona w południowej części Oceanu Spokojnego. Przez jej środek ciągnął się góry. Mamy tam możliwość podziwiania lasów tropikalnych oraz wspinaczkę górską, a także nurkowanie i podziwianie raf koralowych.

Zobacz również